Várandósság

  Természetes segítségnyújtás a várandósság, szülés, gyermekágy idején
 Célkitűzéseim a boldog kismamák és babáik érdekében
 
Klinikai szülésznőként dolgozva azt tapasztaltam, hogy a várandós nők sokszor bizonytalanul, felkészületlenül álltak/állnak életük legboldogabb időszaka előtt.
Abban az életszakaszukban, amelynek csodálatos várakozással kellene telnie, tele vannak aggodalommal és kérdésekkel.
Testi-lelki változások közepette sokszor nincs kihez fordulniuk kérdéseikkel, illetve ha mégis választ kapnak, nem egy esetben előfordul, hogy több helyről többféle, akár ellentmondásos válaszokkal találkoznak.
Napjainkban egyre későbbi életkorra tevődik az első gyermek vállalása, ezért úgy gondolom nagyon fontos, hogy jó egészségi állapotban jussanak el a nők a várandósságig.
Ez véleményem szerint úgy érhető el, hogy tudatosan, a még várandósság előtt álló nők egészséggondozására ugyanannyi figyelmet fordítunk, mint a várandós gondozásra, annak érdekében, hogy már a fogantatás pillanatában tökéletes testi-lelki egyensúly álljon fenn.
A várandósság jelentős változásokkal jár a nők életében, amely változásokat különbözőképpen élnek meg. A megfelelő gondozás, a természetes segítségnyújtás, az aromaterápia és más alternatív természetes terápiák alkalmazása, boldogabb, kiegyensúlyozottabb várandósságot, komplikációmentes szülést és harmonikus gyermekágyas időszakot eredményezhet.
A boldog édesanyák és újszülöttjeik érdekében azt a célt tűztem ki, hogy a tőlem telhető legjobb tudásom szerint igyekszem segíteni a kismamákat a természetes módszerek megismerésében, ezek közül kiemelkedően az Aromaterápia használatával, javítani a várandósság előtt álló illetve a már várandós nők közérzetét.
A várandósság alatti folyamatos kapcsolattartással és tanácsadással elősegíteni a természetes szülésre való ráhangolódást az esetleges félelmek feloldódását.
A szülésre és az azt követő időszakra való felkészítéssel célom a szoptatás, mint elsődleges újszülött táplálás népszerűsítése és az ennek természetes következményeként kialakuló  harmonikus mama-baba kapcsolat erősítése.
A felkészülés nem csak testi, hanem lelki folyamat is egyben, így mindkettőre kellő figyelmet kell fordítani.
A felkészülés során törekedni kell a ...
  • megfelelő táplálkozásra
  • megfelelő mennyiségű és minőségű folyadék elfogyasztására
  • immunerősítésre
  • jó erőnlétre, ennek érdekében a rendszeres, de  kíméletes testmozgásra
  • betegségek gyógyszermentes leküzdésére
  • az ártó környezeti tényezők nagymértékű csökkentésére, a káros szenvedélyek felszámolására
A mindennapi stresszhatás elkerülhetetlen, így ennek leküzdése szintén nagy feladatnak tűnik, mégis szükséges a jó testi-lelki állapot megteremtéséhez.
Életszemlélet változtatással, a káros szenvedélyekről való lemondással, rendszeres testmozgás bevezetésével, a tudatos táplálkozás alapelvei szerint felépített étrend bevezetésével a szervezetre ható ártó stresszhatás  minimálisra csökkenthető.
Az így kialakított tudatosan felépített életvitel egyenes következménye az immunrendszer, illetve  a testi erőnlét megerősödése. A jó testi-lelki állapot pozitív hatással lesz továbbá a születendő gyermek testi-lelki fejlődésére is.
A várandósság alatti masszázsokkal elősegíthető a stresszoldás, a harmónia, a belső béke megteremtése, a magzattal való kapcsolat megerősödése, az anyai szervezet felkészítése a változásokra.